Доходів нема. А права на субсидію?
Автор Moderator, рубрики: Субсидії
Однією з ключових реформ, які здійснюються Урядом України у соціальній сфері , є реформування системи надання житлових субсидій, її вдосконалення, спрощення та підвищення ефективності.
З 1 травня 2018 року запроваджено новий порядок призначення житлових субсидій, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.1995 № 848 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329).
Із введенням в дію нового порядку виникає ряд запитань, це і умови призначення житлової субсидії, питання щодо обчислення сукупного доходу, призначення субсидій з урахуванням перебування за кордоном більше 60 днів, тощо.
З метою роз’яснення норм нового порядку призначення житлової субсидії та надання відповідей на найбільш актуальні запитання, які надходять, управління запроваджує рубрику «Запитання-відповідь».
Наразі найбільше запитань виникає у людей, чи мають вони право на отримання субсидії, якщо у них не має доходів за період, який враховується при призначенні субсидії.
Відповідно до п.п.3.пункту 6 Положення житлова субсидія не призначається ( у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі — особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:
за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Пунктом 7 Положення визначено, що за наявності таких умов, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися.
Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
У мм. Києві та Севастополі, обласних центрах і містах обласного значення у таких випадках позитивне рішення комісії про призначення житлової субсидії може бути прийнято лише у разі, коли такі особи:
перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії або сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем, в якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина.
На загальних підставах ( без винесення на розгляд комісії) субсидії призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду:
навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю.
Згідно з роз’ясненнями Мінсоцполітики, наданими листом від 29.05.2018 “ 10019/0/2-18/56, житлова субсидія призначається на загальних підставах у разі якщо у будь-якому місяці (місяцях) періоду, за який враховуються доходи, відповідні особи отримували хоча б один із вищезазначених видів доходу незалежно від кількості місяців, протягом яких такий дохід отримувався.